24 Ocak 2012 Salı

evet kararı çıkar..valerinin gözleri dolar..yazıkk!!

Valerie Boyer denilen kendini bilmez sivri bir fransız parlamenter tarafından sözde "inkar yasa tasarısı" parlementoya sunuldu.Fransız meclisinde elli parlamenterin oyuyla kabul edilen soykırımı inkar yasası,dün senatodan geçti ve iki ülke arasındaki ilişkileri olumsuz yönde etkileyecek bir karar alınmış oldu.Bu oyu verenler,sanırım kendilerini tarihçi olarak nitelendiriyorlar.
Geçmişten bugüne fikir özgürlüğünden bahseden adamlar şimdi dönmüş sizin savunduğunuz fikri yok sayarak yaptırım uyguluyorlar.İnkar edersen bir sene hapis yatarsın!! Bu adamlar kendi içinde çelişiyorlar..şaka gibi!!
Davutoğlu,16.yy'daki engizisyon Fransa'sına boşuna benzetmemiş.Ortaçağ döneminin zihniyeti hala hakim bu adamlarda..Sarkozy'nin Türkiye'ye karşı olan tutumu zaten en başından belliydi.
Oylamayı da onaylayacağı kesin..ne denilebilir..!!
Bu oylamada evet oyunun kullanılmasındaki en önemli etkenlerden bir tanesi de ermeni diasporasına şirin görünmekti.Tebrikler!! Ermenilerin gözünde şirinlik abidesi oldunuz.Seviyorlar sizi,bu sene içerisinde yapılacak seçimlerde topluyorsunuz oyları hadi bakalım!!
Bununla birlikte bana göre,tüm Fransa'ya karşı bir tepki göstermek yanlış ve yersiz bir davranış olacaktır.Sözlerim bu oylamada evet oyunu kullanan ve bu düşünceyi savunan ortaçağ zihniyetine!!
Akılsızlığın zaferi!!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder